roubenky na stráni večer terasa
roubenky na strani zima lyžování
roubenky na stráni zima
roubenky na stráni ubytování beskydy
roubenky na stráni ubytování beskydy

Kam na výlet

TURISTIKA A VÝLETY

Lysá Hora nejnavštěvovanější a zároveň nejvyšší (1323 m.n.m.) vrchol Beskyd.

Trasy:

- Frýdlant n.O. - Malenovice BUSem nebo autem k hotelu Bezruč, a dál už po svých až na vrchol (nejkratší, nejpříkřejší výstup).

- Ostravice přes Butořanku a Lukšinec až na vrchol Lysé hory, po červené značce.

- Ostravice, vodní nádrž Šance - nejdelší, ale nejhezčí trasa po žluté značce.

Ondřejník (890 m.n.m.), Skalka (964 m.n.m.)

Od chalupy Kamenná stráň je to nejbližší vrchol. Dá se jít přímo od chaty na vrchol, dále je možné pokračovat po hřebeni na vrchol Skalka. Návrat je možný zpět několika způsoby. Doporučujeme zpět do sedla mezi Ondřejník a Skalku, dále pak přes roubenku Ondřejníček s možným občerstvením. Nebo ze Skalky do Kunčice pod Ondřejníkem na vláček, kterým se vrátíte do Frýdlantu nad O. Před odjezdem doporučujeme občerstvit se v pivovárku Ogar (kousíček od nádraží). 

Smrk (1277 m.n.m.)

Druhá nejvyšší hora Beskyd. Krásná, majestátná hora, která je navštěvovaná spíše skalními turisty z důvodu chybějící restaurace. Pro romantiky můžeme jen doporučit, jsou z ní překrásné rozhledy. Výchozí bod je z centra Ostravice, od přehrady Šance, nebo z Čeladné - Podolánky.

Pustevny - horské sedlo (1018 m.n.m.)

Pro svou rozmanitost, malebnost, architekturu a zázemí v překrásných Jurkovičových stavbách (Maměnka, Libušín) nebo v nově postavené horní stanici lanové dráhy navržené architektem Kamilem Mrvou, je to jedno z nejnavštěvovanějších míst Beskyd. Výstup je možný z Ráztoky, kam se dostanete autem přes Čeladnou. Z parkoviště Ráztoky je možné vyjet lanovkou, nebo se prosít pěšky po cestě zvané Knížecí (cca 1hodina), až na vrchol Pustevny. Na Pustevnách můžete navštívit rozhlednu Valašská stezka v oblacích, nebo se projít k soše Radegast a dále ke kapli Cirila a Metoděje na vrchol Radhošť. Na Pustevnách je možné zapůjčení koloběžek nebo sáněk, s možností vrácení na parkovišti Ráztoka, kde je taky možné navštívit lanové centrum TARZANIE. Pustevny jsou také přístupné autem, a to cestou z Prostřední Bečvy.

Čertův mlýn (1205 m.n.m)

Je možné navštívit krátkou , ale celkem náročnou procházkou z Pusteven po červené značce až na vrchol. Dále pak kousek po zelené značce dojdete k čertovu stolu, kde si můžete dát svačinu. Podle pověsti se jedná o pozůstatek z čertova mlýna, který měl čert za úkol postavit během jedné noci.

Kněhyně (1256 m.n.n.)

Chráněná přírodní rezervace s výskytem vzácného tetřeva a s velkými šelmami jako je rys a vlk.

Velká Stolová (1046 m.n.n)

Méně navštěvovaný vrchol. Nejjednodušší přístup je z rozcestí pod sedlem Malé Stolové s Kněhyní, kam vede červená turistická značka z Horní Čeladné a z Pusteven, a žlutá značka z Kunčic pod Ondřejníkem.

Bílý Kříž 

Hojně navštěvovaný cíl. Start je možný z Visalaje, nebo krásnou hřebenovkou z Grůně, s překrásnými výhledy, kolem dřevěného kostela Panny Marie z roku 1887. 

Prašivá (843 m.n.n)

Hojně navštěvované místo s kostelíkem sv. Antonína z Padovy z roku 1640 a s turistickou chatou z roku 1921.

Velký Javorník (918 m.n.m)

Hora je známé turistické místo s výhledem do širokého okolí. \na vrcholu stojí turistická chata z roku 1935. Na vrcholu je také nová rozhledna.


KULTŮRA, HRADY A MUZEA

Zřícenina hradu Hukvaldy můžete se zde projít krásnou oborou s muflony a daňky, kolem Lišky Bystroušky, a rodného domu skladatele Leoše Janáčka.

Štramberk je malebná straobylá vesnička se spoustou kaváren a hospůdek. Také se zde nachází zřícenina hradu, která je známá jako věž - Štramberská trůba. V blízkosti vesničky můžete navštívit jeskyni Šipka, a botanickou zahradu.

Ani za deště se nebudete nudit, zde je pár tipů:

Muzeum - TATRA Kopřivnice

Muzeum - Ostrava Dolní Vítkovice

Valašské muzeum v Rožnově pod Radhoštěm

Zámek Frýdek - Místek


PRO DĚTI

Vířivka (jaro, léto, podzim) - v každém z naších objektů

Dětské hřiště (trampolína, pískoviště, skluzavka) - v každém z naších objektů + dětský koutek v chalupě Kamenná stráň.

Kopec na sáňkování a bobování - Kamenná stráň.

Venkovní bazén s lehátky na Kamenné stráni. 

Venkovní koupaliště ve Frýdlantu nad Ostravicí, koupaliště Sluníčko v Ostravicí, krytý bazén Sepetná v Ostravici, krytý bazén Kotelna ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Aquapark Olešná Frýdek - Místek. Aquapark Frenštát pod Radhoštěm.

Lanová centra Opičárna - v Ostravici, Tarzanie - Ráztoka pod Pustevnami. 

Stezky po medvědích tlapkách - lehké značené trasy pro děti.

MINI ZOO v obci Bílá + venkovní dětské centrum SUN SKI.


ŘEKY A PŘEHRADY 

- přírodní úkaz peřeje na Ostravici

- řeka Ostravice (splavy vhodné ke koupání i rybaření)

- přírodní úkaz Satinské vodopády v Malenovicích 

- řeka Čeladenka (splavy vhodné ke koupání i rybaření)

- přehrada Baška, Olešná, Žermanice, Těrlická přehrada


SPORTOVNÍ VYŽITÍ - asi vše na co si jen vzpomenete - běh, turistika, plavání, volejbal, beach volejbal, běžky, skialpinismus (průvodce po dohodě), cvičák pro pejsky, možnost rybaření, golf (Ostravice, Čeladná, Ropice, Rožnov pod R., Šilheřovice), tenis, squash, fit centrum, jezdectví, škola paraglidingu, tandem lety, windsurfing a jachting (Olešná, Žermanice), vodní lyže (Těrlická přehrada), cyklistika silniční, horská, (možnost zajištění průvodce, a také možnost zajištění, zapůjčení ebike), cvičné skály + lezecké stěny, motokáry, lyže (SKI Malenovice, SKI Bílá, Opálená - vhodná pro menší děti, Mezivodí, Rališka). Pro výuku lyžování je možné zajistit kvalitního instruktora nebo trenéra.

- vyhlídkové lety - letiště ve Frýdlantu nad Ostravicí

Rezervujte
si roubenku

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít